Data: 25.07.2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 - 20:32
Napisz do mnie !

Jesteś 408867 osobą
odwiedzającą tę stronę.


Zostałam poproszona o wystąpienia 23 lutego 2016 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej w ramach spotkania szkoleniowego „Bezpieczny cyfrowy świat”. Tytuł mojego wykładu brzmiał „Technologia w szkole - sposoby na ciekawe lekcje”.


Opowiedziałam w jaki sposób można wykorzystać w szkole Internet i sieć. Przywołałam fragment podstawy programowej, w której czytamy, że wykorzystanie TIK to obowiązek każdego nauczyciela. Zachęciłam zebranych do pooglądania filmu Natalii Hatalskiej pt. „Generacja Z”. Świat się zmienia i praca z wymagającymi uczniami jest wyzwaniem dla nauczycieli, którzy koniecznie powinni doskonalić się w zakresie stosowania technologii w pracy z uczniami. Nauczyciele powinni zmieniać swoje metody pracy poprzez wykorzystanie TIK, uatrakcyjniać zajęcia, a przede wszystkim wychodzić naprzeciw potrzebom uczniów. W dalszej części wystąpienia omówiłam przykłady zastosowania technologii ułatwiających pracę w szkole. Poleciłam również ciekawe programy, aplikacje oraz strony z zasobami edukacyjnymi. Na zakończenie zaprezentowałam zainteresowanym uczestnikom jak działa omawiana aplikacja na urządzenia mobilne – Quiver. Tu relacja:
Bezpieczny cyfrowy świat - spotkanie szkoleniowe w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu© od 2006 Joanna Palińska.  Creative Commons Attribution Licencje Creative Commons (CC-BY) - Uznanie Autorstwa